بازگشت به صفحه قبل

دسترسی سریع

سئو چیست؟
(انواع حملات)امنيت شبكه هاي كامپيوتري
 Routing Metric Value چگونه محاسبه می شود ؟
انتقال شبکه از طریق سیم کشی برق ( پاورلاین )
 معرفی برخی از موتورهای بازی سازی اندروید
فیسبوک و گوگل، ارتباط زبانی بین دو سیستم هوش مصنوعی را کشف کردند
10 نکته که شما را به برنامه نویس حرفه ای جاوا اسکریپت تبدیل می کند
خود را روی اینترنت جستجو کنید!
بازیابی پسورد ویندوز 10
پروتکل مسیریابی OSPF
پروتکل مسیریابی RIP
پروتكل مسيريابي  IGRP
پروتکل  IS-IS
پروتکل   EIGRP
آموزش نحوه اتصال به شبکه دامین
آشنایی با انواع دوربین های مداربسته
آشنایی با پروتکل TCP/IP
اصول اولیه عیب یابی شبکه
نسل پنجم شبکه تلفن همراه
عکس برداری مبتنی بر لیدار
دستیار صوتی هوشمند مایکروسافت و ب ام و
طراحی وب سایت
ایجاد راهنمای سبک طراحی وب
شناسایی لینک های خطرناک
فضای ابری چیست؟
محققان دلایل تفاوت مغزی بین دانش آموزان در سرعت یادگیری را دریافتند
ابزارهای جدید در توسعه دنیای مجازی
نحوه استفاده از اکشن در فتوشاپ

خود را روی اینترنت جستجو کنید!

به احتمال زياد شنيده ايد که محافظت از حريم خصوصي و اطلاعاتي که به صورت آنلاين به اشتراک مي گذاريد مهم است. براي نشان دادن اين قصد داريم چيزي جديد را امتحان کنيم.قصد داريم به شما نشان دهيم چگونه درباره خودتان تحقيق کنيد و اطلاعاتي در مورد خودتان که بطور آزاد در اختيار عموم است را کشف کنيد. اين فرايند OSINT ناميده ميشود، اصطلاخي فانتزي براي گفتن کشف اطلاعات از منابع در دسترس عموم يعني بررسي منابع آنلاين عمومي تا ببينيد چه مقدار اطلاعات مي تواندي در مورد يک آدرس اينترنتي کامپيوتري،يک شرکت يا حتي شخصي مانند خودتان بدست بياوريد.به ياد داشته باشيد هکرهاي اينترنتي از اين ابزارها و تکنيک هاي مشابه استفاده مي کنند.هرچه هکر ها بيشتر بتوانند در مورد شما اطلاعات کسب کنند بهتر ميتوانند حمله اي هدفمند بر عليه شما اجرا کنند. اين مفهوم براي سال ها وجود داشته است،اما آخرين ابزارهاي آنلاين آن را بسيار ساده تر کرده است.
 

چگونه اطلاعات کسب کنيم

تمام اطلاعات را نميتوان در يک وبگاه پيدا کرد. در حقيقت شما با يک وبگاه شروع مي کنيد، برخي از جزئيات را ياد ميگيريد،سپس از اين اطلاعات براي جستجو و يادگيري از سايت هاي ديگر استفاده ميکنيد.سپس شما نتايج را براي ايجاد يک نمايه يا پرونده از موضوع خود ترکيب و مقايسه ميکنيد.نقطه شروع خوب ميتواند موتور هاي جستجو مانند Bing،Google باشد. هر کدام از اينها اطلاعات مختلفي در مورد شما نشان ميدهد، بنابراين جستجوي خود را با بيش از يک موتور جستجو آغاز کنيد. با تايپ کردن نام خود بين علائم نقل و قول شروع کنيد، اما پس از آن جستجو خود را بر اساس آنچه که اپراتورها ناميده مي شود کسترش دهيد. اپراتورها نماد هاي ويژه يا متني که شما به جستجو خود اضافه مي کنيد تا بهتر آنچه را که دنبال مي کنيد را تعريف کنيد. اين به خصوص مهم است اگر نام شما نامي متداول است، که ممکن است لازم باشد اطلاعات بيشتري از قبيل آدرس ايميل يا شهري که در آن زندگي ميکنيد را اضافه کنيد. مثالها عبارتند از:

  •     “FirstName LastName” > چه اطلاعاتي در مورد اين شخص با اين نام و فاميل  ميتوان بيابم
  •     “FirstName LastName@” > آدرس ايميل اين شخص جه ميتواند باشد؟
  •     FirstName lastname filetype: doc > يافت فايل هاي فرمت ورد که نام اين شخص داخل است.

همچنين سايت هاي اختصاصي هستند براي کسب اطلاعات در مورد افراد، يکي از اين سايت ها را امتحان کنيد تا ببينيد چه چيزي در مورد شما در دسترس عموم است. به خاطر داشته باشيد که اين سايت ها هميشه دقيق نيستند و ممکن است مختص کشور خاصي باشند.


چرا بايد خودتان را آنلاين جستجو کنيد؟

    براي اينکه بدانيد چه اطلاعاتي ديگران يا سازمان هادر مورد شما جمع آوري و روي اينترنت گذاشته اند.
    متوجه شويد که اين منابع در دسترس همه است، از جمله تبهکاران اينترنتي که ميتوانند از اين اطلاعات براي هدف قرار دادن شما استفاده کنند.
    آنچه را که به طور عمومي به اشتراک ميگذاريد و تاپيري که اين اطلاعات براي شما ، خانواده و کارفرما ميتواند داشته باشد را در نظر بگيريد.

منبع: ماهنامه رسمي OUCH